GUMP Draft History


Year #1 Rookie #2 Rookie #3 Rookie #4 Rookie
2018 ADI JAKE DEBRUSK
BOS JORDAN GREENWAY
CHA CASEY MITTELSTADT
FFS HENRIK BORGSTRÖM
GLP NOLAN PATRICK
GLP (from BAL) RYAN DONATO
HAM LIAS ANDERSSON
IHS ALEX DEBRINCAT
PIT EELI TOLVANEN
PWH PIERRE-LUC DUBOIS
SAL SAMUEL GIRARD
SJH CHARLIE MCAVOY
SJH (from WVR) KAILER YAMAMOTO
SSR NICO HISCHIER
SSR (from EDH) ANTHONY CIRELLI
SSR (from DEN) FILIP CHYTIL
SSR (from PAR) ALEX FORMENTON
VAN MARTIN NECAS
WVR (from DEL) OWEN TIPPETT
WPG WILL BUTCHER
ADI ALEXANDER KERFOOT
BOS (from IHS) ANDREAS JOHNSSON
BOS TAGE THOMPSON
CHA DYLAN SIKURA
DEL VALENTIN ZYKOV
EDH (from SSR) SAMI NIKU
FFS VINCE DUNN
GLP THATCHER DEMKO
GLP (from BAL) NOAH JUULSEN
HAM MARK JANKOWSKI
PIT TROY TERRY
PIT (from PAR) RASMUS ANDERSSON
PWH JESPER BRATT
SAL TRAVIS DERMOTT
VAN (from EDH) LOGAN BROWN
VAN (from DEN) LUKE KUNIN
VAN ADAM GAUDETTE
WVR (from SJH) TRAVIS SANHEIM
WVR NICOLAS ROY
WPG CHANDLER STEPHENSON
ADI ETHAN BEAR
BOS (from SSR) NICHOLAS MERKLEY
BOS (from SJH) NEAL PIONK
CHA HAYDN FLEURY
CHA (from BOS) ALEXANDAR GEORGIEV
DEL (from WPG) FILIP CHLAPIK
DEL (from PAR) KYLE CAPOBIANCO
EDH OSKAR LINDBLOM
FFS CHRISTIAN DJOOS
GLP JANNE KUOKKANEN
HAM BLAKE COLEMAN
PIT VICTOR METE
PWH SEBASTIAN AHO_NYI
PWH (from SAL) ROBERT HAGG
SAL (from IHS) ANDERS BJORK
SJH (from DEL) JOAKIM RYAN
SJH (from WVR) WARREN FOEGELE
SSR (from BAL) TRISTAN JARRY
VAN MATT GRZELCYK
VAN (from DEN) ANDREW MANGIAPANE
BAL A.J. GREER
CHA MARCUS PETTERSSON
CHA (from DEN) MATTHEW HIGHMORE
CHA (from BOS) DYLAN GAMBRELL
DEL (from PAR) VICTOR EJDSELL
DEN (from SSR) SEAN KURALY
DEN (from WVR) DOMINIC TURGEON
DEN (from ADI) MARTIN FRK
DEN (from VAN) ANDREI MIRONOV
EDH CHRISTIAN WOLANIN
EDH (from DEL) LOUIS BELPEDIO
FFS BRENDAN LEMIEUX
HAM ALEX IAFALLO
PIT ZACH ASTON-REESE
PWH SPENCER FOO
PWH (from SAL) ADIN HILL
SAL (from GLP) OSCAR DANSK
SJH DOMINIK SIMON
VAN (from IHS) DAVID RITTICH
WPG TUCKER POOLMAN
2017 ADI ZACH WERENSKI
BOS (from DEN) BROCK BOESER
BOS (from SSR) BRANDON CARLO
CHA BRAYDEN POINT
EDH CLAYTON KELLER
FFS NIKITA ZAITSEV
GLP (from DEL) JESSE PULJUJARVI
HAM (from MIN) JOEL ERIKSSON EK
IHS MATTHEW TKACHUK
PAR AUSTON MATTHEWS
PIT IVAN PROVOROV
SAL TRAVIS KONECNY
SJH MITCH MARNER
SJH (from BAL) MIKHAIL SERGACHEV
VAN (from PWH) THOMAS CHABOT
VAN CHRISTIAN DVORAK
WVR PATRIK LAINE
WVR (from GLP) SEBASTIAN AHO
WVR (from WPG) JAKE GUENTZEL
WVR (from BOS) JAKOB CHYCHRUN
ADI JOSHUA HO-SANG
BAL (from SJH) PAVEL BUCHNEVICH
BAL (from DEN) ANTHONY DEANGELO
BAL VLADISLAV KAMENEV
CHA ARTTURI LEHKONEN
DEL (from WVR) DYLAN STROME
DEL JAKUB VRANA
EDH ALEXANDER NYLANDER
EDH (from IHS) KYLE CONNOR
EDH (from BOS) JACOB LARSSON
FFS EVGENY SVECHNIKOV
GLP TYSON JOST
GLP (from VAN) COLIN WHITE
HAM (from MIN) NICK SCHMALTZ
PAR CHRISTIAN FISCHER
PAR (from SSR) JULIUS HONKA
PIT TIMO MEIER
PWH BRANDON MONTOUR
SAL BRENDAN PERLINI
VAN (from WPG) MATHEW BARZAL
ADI (from PAR) LAWSON CROUSE
ADI ALEX TUCH
BAL GUSTAV FORSLING
CHA (from VAN) SAMUEL MORIN
CHA JORDAN WEAL
EDH DENIS GURIANOV
EDH (from IHS) ADRIAN KEMPE
FFS (from SJH) JACK ROSLOVIC
FFS ANTHONY STOLARZ
GLP (from WPG) JIMMY VESEY
HAM (from MIN) MATTHEW BENNING
IHS (from SAL) JON GILLIES
PAR (from DEN) TROY STECHER
PIT ANTHONY BEAUVILLIER
PWH (from SSR) DRAKE CAGGIULA
PWH PONTUS ABERG
PWH (from BOS) BRENDAN GUHLE
SJH (from WVR) KEVIN LABANC
SJH (from GLP) IVAN BARBASHEV
VAN (from DEL) CONNOR BROWN
ADI IAN MCCOSHEN
DEL (from WVR) J.T. COMPHER
DEL (from IHS) JAKE DOTCHIN
DEL (from WPG) TYLER MOTTE
DEL DENIS MALGIN
DEL (from CHA) JORDAN SCHMALTZ
EDH PAUL LADUE
FFS SLATER KOEKKOEK
FFS (from BAL) DANIEL O'REGAN
GLP NIKITA SCHERBAK
GLP (from BOS) NICK JENSEN
HAM (from MIN) GUSTAV OLOFSSON
PAR JAKOB FORSBACKA KARLSSON
PIT DANTON HEINEN
PWH TYLER BERTUZZI
SAL ONDREJ KASE
SSR (from SJH) GABRIEL CARLSSON
SSR FREDERIK GAUTHIER
VAN (from DEN) ERIC COMRIE
VAN JOHN QUENNEVILLE
2016 ADI ROBBY FABBRI
BOS (from EDH) MATT MURRAY
BOS JOSHUA MORRISSEY
CHA WILLIAM NYLANDER
DEL COLTON PARAYKO
DEL (from NAS) RYAN PULOCK
DEN MAX DOMI
FFS MIKKO RANTANEN
IHS MICHAEL MATHESON
PAR CONNOR MCDAVID
PIT NOAH HANIFIN
PWH ARTEMI PANARIN
SAL MATTIAS JANMARK
SJH JACK EICHEL
SSR (from SSI) DYLAN LARKIN
VAN SHEA THEODORE
WVR NIKOLAJ EHLERS
WVR (from GLP) PAVEL ZACHA
WVR (from BAL) NICK RITCHIE
WPG JOONAS DONSKOI
ADI BRETT PESCE
BOS (from DEN) JOONAS KORPISALO
BOS (from EDH) RADEK FAKSA
CHA JARED MCCANN
DEL ESA LINDELL
DEL (from NAS) DEVIN SHORE
FFS STEVEN SANTINI
PAR ANTHONY MANTHA
PIT DANIEL SPRONG
PWH JAKE VIRTANEN
SAL SONNY MILANO
SJH OLIVER BJORKSTRAND
SJH (from GLP) NIC PETAN
SJH (from BAL) KASPERI KAPANEN
SSR (from SSI) CONNOR HELLEBUYCK
SSR (from BOS) JORDAN MARTINOOK
VAN ANDREAS ATHANASIOU
WVR JACCOB SLAVIN
WVR (from IHS) NIKOLAY GOLDOBIN
WPG BEN HUTTON
ADI STEPHEN JOHNS
BAL (from FFS) JOSEPH BLANDISI
BOS (from BAL) JASON DICKINSON
CHA (from SJH) NICK PAUL
DEN JOEL EDMUNDSON
GLP HUDSON FASCHING
HAM (from DEL) CHRIS WIDEMAN
HAM (from NAS) ERIK GUSTAFSSON
IHS (from BOS) LINUS ULLMARK
PAR (from CHA) OLIVER KYLINGTON
PIT BRADY SKJEI
PWH MICHAEL MCCARRON
SAL HUNTER SHINKARUK
SJH (from EDH) CONOR SHEARY
SSR (from SSI) PHILLIP DI GIUSEPPE
VAN DANIEL CARR
WVR (from PAR) CHRIS BIGRAS
WVR MIKE REILLY
WVR (from IHS) JUUSE SAROS
WPG FRANK VATRANO
ADI LAURENT DAUPHIN
BAL TOMAS NOSEK
CHA TREVOR CARRICK
DEL (from WVR) ZACH HYMAN
DEN DYLAN MCILRATH
GLP (from DEL) BRENDAN LEIPSIC
HAM (from NAS) MIIKKA SALOMAKI
PAR NIKITA TRYAMKIN
PIT RYAN DZINGEL
PWH JUSTIN BAILEY
PWH (from BOS) ALAN QUINE
SAL CHARLES HUDON
SJH SERGEY KALININ
SJH (from WPG) COLIN MILLER
SSR (from SSI) CONNOR BROWN
SSR (from GLP) TYLER RANDELL
SSR (from IHS) IIRO PAKARINEN
VAN (from EDH) JEAN-FRANCOIS BERUBE
VAN (from FFS) NIKITA SOSHNIKOV
VAN ADAM PELECH
2015 ADI (from NEW) SAM BENNETT
BAL JONATHAN DROUIN
BOS ALEXANDER WENNBERG
DEL AARON EKBLAD
DEL (from VAN) DAMON SEVERSON
DEN CURTIS LAZAR
EDH VICTOR RASK
FFS KEVIN FIALA
GLP ANDREI VASILEVSKIY
HAM (from NAS) KEVIN HAYES
IHS SAM REINHART
PAR (from SCA) DAVID PASTRNAK
PIT ANTHONY DUCLAIR
SAL (from PWH) ANDRE BURAKOVSKY
SAL BO HORVAT
SJH JOHN KLINGBERG
SJH (from CHA) DERRICK POULIOT
SSR (from SSI) DARNELL NURSE
WVR LEON DRAISAITL
WPG ADAM LOWRY
ADI (from NEW) JOE MORROW
BOS (from BAL) MARKO DANO
CHA MIRCO MUELLER
DEL MICHAEL HUTCHINSON
DEL (from SAL) NIKITA NESTEROV
DEN CEDRIC PAQUETTE
DEN (from PIT) JOSH JOORIS
GLP MATT PUEMPEL
GLP (from NAS) EMILE POIRIER
IHS MALCOLM SUBBAN
PAR (from SCA) GRIFFIN REINHART
PAR (from FFS) CHRIS TIERNEY
PWH TOBIAS RIEDER
SAL (from VAN) SCOTT DARLING
SJH SETH GRIFFITH
SJH (from EDH) SHAYNE GOSTISBEHERE
SJH (from BOS) KERBY RYCHEL
SSR (from SSI) JYRKI JOKIPAKKA
WVR BRETT RITCHIE
WPG CALVIN PICKARD
ADI (from NEW) WILLIAM KARLSSON
BOS (from BAL) MICHAEL FERLAND
CHA RYAN HARTMAN
DEL ANDREJ NESTRASIL
DEN (from IHS) DUNCAN SIEMENS
DEN JOEL ARMIA
DEN (from GLP) JIRI SEKAC
EDH HENRIK SAMUELSSON
FFS PATRIK NEMETH
HAM (from NAS) CHRISTIAN FOLIN
PAR (from SCA) NICOLAS DESLAURIERS
PIT ROCCO GRIMALDI
PWH JACOB DE LA ROSE
PWH (from SAL) PETTERI LINDBOHM
SAL (from VAN) SHANE PRINCE
SJH JONATHAN MARCHESSAULT
SJH (from BOS) PHILLIP DANAULT
SSR (from SSI) MELKER KARLSSON
WVR SLATER KOEKKOEK
WPG ANDREW COPP
ADI (from NEW) OSCAR LINDBERG
BAL SCOTT HARRINGTON
CHA VIKTOR ARVIDSSON
DEL NICK SHORE
DEN STEFAN NOESEN
DEN (from PIT) CODY GOLOUBEF
EDH BARCLAY GOODROW
GLP (from BOS) ALEXEY MARCHENKO
HAM (from NAS) KEITH KINKAID
IHS BRENDAN SHINNIMIN
PAR (from SCA) KLAS DAHLBECK
PAR (from FFS) STANISLAV GALIEV
PWH CHRIS TERRY
PWH (from SAL) SVEN ANDRIGHETTO
SJH (from GLP) MAX FRIBERG
SJH (from VAN) LANDON FERRARO
SSR (from SSI) JOEY HISHON
VAN (from SJH) RONALDS KENINS
WVR MATT TENNYSON
WPG BEN CHIAROT
2014 ADI (from NEW) SEAN MONAHAN
BAL HAMPUS LINDHOLM
BOS VALERI NICHUSHKIN
BOS (from WVR) BOONE JENNER
CHA MORGAN RIELLY
DEL NATHAN MACKINNON
DEL (from SCA) NIKITA KUCHEROV
DEN OLLI MAATTA
EDH TEUVO TERAVAINEN
FFS TANNER PEARSON
GLP TOMAS HERTL
HAM (from NAS) EVGENY KUZNETSOV
IHS ALEKSANDER BARKOV
PIT RYAN STROME
PWH RYAN MURRAY
SAL FREDERIK ANDERSEN
SJH BROCK NELSON
SSR (from STE) SETH JONES
VAN ELIAS LINDHOLM
WPG JACOB TROUBA
ADI (from NEW) JOHNNY GAUDREAU
BAL MATT DUMBA
BAL (from SAL) TEEMU PULKINKINEN
CHA MATTHEW NIETO
DEL JOHN GIBSON
DEL (from SCA) CODY CECI
DEL (from NAS) TY RATTIE
DEN LINDEN VEY
EDH ALEXANDER KHOKHLACEV
GLP RILEY SHEAHAN
GLP (from FFS) VLADISLAV NAMESTNIKOV
GLP (from WVR) MARKUS GRANLUND
IHS RASMUS RISTOLAINEN
PIT BRANDON GORMLEY
PWH MICHAEL RAFFL
SAL (from BOS) JON MERRILL
SJH MARTIN JONES
SSR (from STE) TOMAS JURCO
VAN ANDERS LEE
WPG ZEMGUS GIRGENSONS
BAL PHILLIP GRUBAUER
BOS ERIK HAULA
CHA JAKE MCCABE
DEL ANTTI RAANTA
DEN (from IHS) JUSTIN FONTAINE
EDH (from GLP) JOSH LEIVO
EDH LUCAS LESSIO
FFS (from SCA) OSCAR KLEFBOM
FFS VINCENT TROCHECK
PIT REID BOUCHER
PWH BRAYDEN MCNABB
SAL (from DEN) NIKLAS SVEDBERG
SJH TAYLOR FEDUN
SJH (from WVR) CONNOR MURPHY
SJH (from SAL) ERIAH HAYES
SSR (from STE) CALLE JARNKROK
VAN (from NEW) NIKITA ZADAROV
VAN XAVIER OUELLET
WPG PATRICK MAROON
WPG (from NAS) MICHAEL BOURNIVAL
BAL JACK CAMPBELL
BOS TOM WILSON
CHA MARTIN MARINCIN
DEL COLTON SCEVIOUR
DEN (from IHS) SCOTT MAYFIELD
DEN CHRIS TERRY
EDH CODY GOLOUBEF
FFS PETTER GRANBERG
FFS (from WVR) JOHAN SUNDSTROM
GLP BRIAN DUMOULIN
GLP (from SCA) RYAN SPROUL
HAM (from NAS) BRIAN GIBBONS
PIT CHRISTIAN THOMAS
PWH DUSTIN TOKARSKI
SJH CONNOR CARRICK
SSR (from STE) COLTON SISSONS
VAN (from NEW) EDDIE LACK
VAN (from SAL) MICHAEL LATTA
VAN DYLAN MCILRATH
WPG MIKE HOFFMAN
2013 ADI (from NEW) CHRIS KREIDER
BAL VLADIMIR TARASENKO
BAL (from NAS) CHARLIE COYLE
BOS ALEX CHIASSON
CHA FILIP FORSBERG
DEL BRENDAN GALLAGHER
DEN EMERSON ETEM
EDH MIKAEL GRANLUND
FFS TYLER TOFFOLI
GLP DANNY DEKEYSER
IHS JONATHAN HUBERDEAU
PIT ALEX GALCHENYUK
PIT (from SCA) JUSTIN SCHULTZ
PWH BRENDEN DILLON
SAL TOREY KRUG
SJH (from SFS) JAKOB SILFVERBERG
SSR (from STE) JONAS BRODIN
VAN RYAN MURPHY
WVR DOUGIE HAMILTON
WPG NAIL YAKUPOV
ADI (from NEW) JAMIE OLEKSIAK
BAL ALEX KILLORN
BAL (from DEN) TYLER JOHNSON
BAL (from NAS) JARRED TINORDI
CHA TAYLOR BECK
DEL CORY CONACHER
DEL (from BOS) DREW SHORE
EDH NATHAN BEAULIEU
FFS J.T. MILLER
HAM (from GLP) MAX REINHART
PIT BEAU BENNETT
PIT (from SCA) MARK PSYSYK
PWH ONDREJ PALAT
SAL ERIC GELINAS
SJH (from SFS) THOMAS HICKEY
SSR (from STE) JAKE MUZZIN
VAN (from IHS) NICK BJUGSTAD
VAN ANDREJ SUSTR
WVR MIKHAIL GRIGORENKO
WPG JAKE ALLEN
BAL SAMI VATANEN
BOS (from IHS) RICHARD PANIK
BOS (from SCA) NICKLAS JENSEN
BOS (from SAL) TYE MCGINN
CHA RYAN STANTON
CHA (from BOS) ALEXANDER URBOM
CHA (from NAS) SCOTT LAUGHTON
DEL MATT IRWIN
DEN BRIAN FLYNN
EDH QUINTON HOWDEN
EDH (from GLP) STEFAN MATTEAU
FFS DMITRIJ JASKIN
PIT PETR MRAZEK
PWH RADKO GUDAS
SJH (from SFS) ANTOINE ROUSSEL
SSR (from STE) RICKARD RAKELL
VAN (from NEW) FRANK CORRADO
VAN JEAN-GABRIEL PAGEAU
WVR MARK ARCOBELLO
WPG AUSTIN WATSON
ADI (from NEW) MARK BARBIERO
ADI (from VAN) JOHAN LARSSON
CHA ALEX STALOCK
CHA (from BOS) JORDAN SCHROEDER
DEL MICHAEL SGARBOSSA
DEN (from BAL) RILEY NASH
FFS CHRIS BROWN
GLP (from EDH) RYAN SPOONER
GLP MATT TENNYSON
GLP (from DEN) DARCY KUEMPER
HAM (from NAS) OLIVER LAURIDSEN
PAR (from SCA) TOMAS KUNDRATEK
PWH BRANDON BOLLIG
SAL ERIC GRYBA
SJH (from SFS) JORDIE BENN
SSR (from STE) COLBY ROBAK
VAN (from IHS) MARK STONE
VAN (from PIT) ALEX PETROVIC
WVR BOBBY SANGUINETTI
WPG ZACH REDMOND
2012 ADI (from STL) JADEN SCHWARTZ
BAL MARK SCHEIFELE
BOS (from SFS) RYAN ELLIS
CHA SEAN COUTURIER
DEL RYAN NUGENT-HOPKINS
DEL (from EDH) BRENDAN SMITH
DEN CARL HAGELIN
FFS RYAN JOHANSEN
GLP JAKE GARDINER
HAM (from NAS) JUSTIN FAULK
IHS ADAM LARSSON
PAR (from SCA) MATT READ
PIT SLAVA VOYNOV
PWH BRETT CONNOLLY
SAL GUSTAV NYQUIST
SJH (from SFS) Gabriel Landeskog
SSR (from STE) MIKA ZIBANEJAD
VAN ZACK KASSIAN
WVR ANDREW SHAW
WPG SVEN BAERTSCHI
ADI (from STL) SIMON DESPRES
BAL CAM ATKINSON
BOS ALEXEI EMELIN
CHA CODY EAKIN
DEL MARCUS FOLIGNO
DEN TIM ERIXON
EDH BRANDON SAAD
FFS CRAIG SMITH
GLP TOMMY WINGELS
HAM (from NAS) ROMAN JOSI
IHS ERIK GUDBRANSON
PAR (from SCA) GABRIEL BOURQUE
PIT STEFAN ELLIOTT
PWH DAVID RUNDBLAD
SAL ALLEN YORK
SJH (from SFS) CORY EMMERTON
SSR (from STE) DMITRY ORLOV
VAN DEVANTE SMITH-PELLY
WVR DAVID SAVARD
WPG JARED COWEN
ADI (from STL) ALEXANDER URBOM
BAL SCOTT GLENNIE
CHA BRAYDEN MCNABB
DEL MATT HACKETT
EDH (from BOS) MATTIAS EKHOLM
EDH DWIGHT KING
FFS DAVID ULSTROM
GLP ERIK GUSTAFSSON
GLP (from DEN) MARCUS KRUGER
HAM (from NAS) TYSON BARRIE
IHS PETER HOLLAND
PAR (from SCA) LOUIS LEBLANC
PIT REILLY SMITH
PWH MATT DONOVAN
SAL DYLAN OLSEN
SJH (from SFS) RAPHAEL DIAZ
SSR (from STE) CARTER ASHTON
VAN COREY TROPP
WVR ROMAN HORAK
WPG THOMAS GREISS
ADI (from STL) NICK JOHNSON
BAL TOMAS VINCOUR
CHA ANDERS NILSSON
CHA (from BOS) MARC-ANDRE BOURDON
DEL PAUL POSTMA
DEN CALVIN DE HAAN
EDH JASON ZUCKER
FFS CARL KLINGBERG
GLP (from IHS) ANTON LANDER
GLP JOAKIM ANDERSSON
HAM (from NAS) RICHARD BACHMAN
PAR (from SCA) AARON PALUSHAJ
PIT AKIM ALIU
PWH ANTON KHUBODIN
SAL CADE FAIRCHILD
SJH (from SFS) BEN SCRIVENS
SSR (from STE) MATT TAORMINA
VAN JIMMY HAYES
WVR KASPARS DAUGAVINS
WPG TJ BRENNAN
2011 ADI (from STL) JACOB JOSEFSON
BAL RYAN MCDONAGH
BAL (from PIT) NINO NIEDERREITER
BOS MARCUS JOHANSSON
CHA LUKE ADAM
DEL DEREK STEPAN
DEN KEVIN SHATTENKIRK
EDH ALEXANDER BURMISTOV
FFS CODY HODGSON
GLP TAYLOR HALL
HAM (from NAS) JEFF SKINNER
IHS JORDAN EBERLE
PAR (from SCA) TRAVIS HAMONIC
PWH JAMES REIMER
SAL JONATHON BLUM
SJH (from SFS) CAM FOWLER
SSR (from STE) MAGNUS PAAJARVI
VAN OLIVER EKMAN-LARSSON
WVR NICK PALMIERI
WPG TYLER SEGUIN
ADI (from STL) TOMAS TATAR
BAL (from PIT) JACOB MARKSTROM
BOS DEVAN DUBNYK
CHA MATT HALISCHUK
DEL LINUS OMARK
DEN ANDERS LINDBACK
EDH JOE COLBORNE
FFS ROBIN LEHNER
GLP NICK LEDDY
HAM (from NAS) SERGEI BOBROVSKY
IHS JARED SPURGEON
PAR (from SCA) DAVID DESHARNAIS
PWH COLIN GREENING
SAL PHILIP MCRAE
SJH (from SFS) AL MONTOYA
SSR (from STE) BRADEN HOLTBY
VAN ZAC DALPE
VAN (from BAL) KYLE PALMIERI
WVR EVGENY DADONOV
WPG MATTIAS TEDENBY
ADI (from STL) KEITH AULIE
BAL MICHAEL SAUER
BAL (from PIT) BLAKE GEOFFRION
BOS JORDAN CARON
CHA (from VAN) MATT CALVERT
CHA DUSTIN JEFFREY
DEL KEVIN POULIN
DEN (from IHS) BRANDON MCMILLAN
DEN PATRICK WIERCIOCH
EDH JEFF PETRY
FFS JEREMY MORIN
GLP MARCO SCANDELLA
HAM (from WVR) IAN COLE
PWH BRETT MACLEAN
SAL GREG NEMISZ
SJH (from SFS) ALEC MARTINEZ
SSR (from STE) KYLE CLIFFORD
VAN (from NAS) NIKITA NIKITIN
VAN (from SCA) ADAM HENRIQUE
WPG PATRICE CORMIER
ADI (from STL) MATT FRATTIN
BAL TEEMU HARTIKAINEN
BAL (from PIT) STEVEN KAMPFER
BOS JOHN MOORE
CHA MATT MARTIN
DEL MATS ZUCCARELLO
DEN (from IHS) THOMAS MCCOLLUM
DEN CAMERON GAUNCE
EDH ERIC WELLWOOD
FFS BRANDON PIRRI
GLP ERIK CONDRA
HAM (from NAS) T.J. BRODIE
PWH TOMAS KUBALIK
SAL CHRIS SUMMERS
SJH (from SFS) BRETT SUTTER
SSR (from STE) MARK FAYNE
VAN JOE VITALE
VAN (from SCA) STEPHANE DA COSTA
WVR MARK OLVER
WPG CHRISTOPHER TANEV
2010 ADI (from STL) BRAYDEN SCHENN
BAL MATT DUCHENE
BOS ERIK KARLSSON
CHA MICHAEL DEL ZOTTO
DEL EVANDER KANE
DEN (from MID) BRANDON YIP
EDH JAMES VAN RIEMSDYK
FFS JOHN CARLSON
GLP (from SOU) COLIN WILSON
HAM (from NAS) PK SUBBAN
IHS TYLER MYERS
PAR (from SCA) TYLER ENNIS
PIT (from SAN) VICTOR HEDMAN
PWH JAMIE MCBAIN
SAL LOGAN COUTURE
SJH (from ORE) JOHN TAVARES
SSR (from STE) RYAN O'REILLY
VAN DMITRY KULIKOV
WVR ERIC TANGARDI
WPG (from ALT) JAMIE BENN
ADI (from STL) JAKUB KINDL
BAL ANDREI LOKTIONOV
BOS CARL GUNNARSSON
CHA MATT BELESKEY
DEL TIM KENNEDY
DEL (from WVR) JASON DEMERS
DEN (from MID) THOMAS GREISS
EDH DRAYSON BOWMAN
FFS TYLER BOZAK
GLP (from SOU) VIKTOR STALBERG
HAM (from NAS) DAN SEXTON
IHS NAZEM KADRI
PAR (from SCA) JARED COWEN
PIT (from SAN) JONAS GUSTAVSSON
PWH ALEX PLANTE
SAL MARK LETESTU
SJH (from ORE) CODY FRANSON
SSR (from STE) RYAN STOA
VAN MICHAEL GRABNER
WPG (from ALT) LARS ELLER
ADI (from STL) CLAYTON STONER
BAL MATT GILROY
BAL (from IHS) BRYAN BICKELL
BOS JAMES WRIGHT
CHA OSKARS BARTULIS
DEL DEREK JOSLIN
DEN (from MID) FRAZER MCLAREN
EDH ANDREW MACDONALD
FFS COREY CRAWFORD
GLP (from SOU) SCOTT PARSE
HAM (from NAS) KEATON ELLERBY
PAR (from SCA) MATHIEU CARLE
PIT (from SAN) RYAN WILSON
PWH MATTHEW CORRENTE
SAL ARTURS KULDA
SJH (from ORE) MATHIEU PERREAULT
SSR (from STE) ZACK SMITH
VAN VLADIMIR ZHARKOV
WVR JONAS JUNLAND
WPG (from ALT) ZACH HAMILL
ADI (from STL) DEVAN DUBNYK
BAL SERGEI SHIRIKOV
BOS MAKSIM MAYOROV
CHA JHONAS ENROTH
DEL PAUL BISSONNETTE
DEN (from MID) JUSTIN PETERS
EDH ADAM MCQUAID
FFS NICK BONINO
GLP (from SOU) ROBERT EARL
HAM (from NAS) KENNDAL MCARDLE
PAR (from IHS) JOHN SCOTT
PAR (from IHS) VLADIMIR MIHALIK
PAR (from SCA) CODY ALMOND
PIT (from SAN) BEN MAXWELL
PWH BRAD MARCHAND
SAL JUSTIN FALK
SJH (from ORE) BOBBY BUTLER
SSR (from STE) JESSE JOENSUU
VAN PHILIP LARSEN
WVR PASS
WPG (from ALT) DUSTIN TOKARSKI
2009 ADI (from STL) DREW DOUGHTY
BAL (from KEN) ZACH BOGOSIAN
BAL (from VAN) LUKE SCHENN
BAL (from PWH) SEMYON VARLAMOV
BOS T.J. OSHIE
CHA STEVEN STAMKOS
CHA (from SOU) FABIAN BRUNNSTROM
DEL CHRIS STEWART
DEN (from MID) JOSH BAILEY
EDH PATRIK BERGLUND
FFS NICLAS BERGFORS
HAM (from NAS) YANN DANIS
IHS BLAKE WHEELER
PAR (from SCA) DAVIS DREWISKE
PIT (from SAN) JAMES NEAL
SAL ALEX PIETRANGELO
SJH (from ORE) STEVE MASON
SSR (from STE) PATRIC HORNQVIST
WVR ARTEM ANISIMOV
WPG (from ALT) MICHAEL FROLIK
ADI (from STL) MIKKEL BOEDKER
BAL (from KEN) PETER REGIN
BAL (from FFS) ROB SCHREMP
BAL (from SAL) ANTTI NIEMI
BOS NIKITA FILATOV
CHA WAYNE SIMMONDS
DEN (from MID) ZACH BOYCHUK
EDH OSCAR MOLLER
GLP (from SOU) BRIAN ELLIOTT
HAM (from NAS) CAL CLUTTERBUCK
IHS MIKAEL BACKLUND
IHS (from PWH) VICTOR TIKHONOV
PAR (from SCA) COLIN FRASER
PIT (from SAN) BRANDON SUTTER
SAL (from WVR) LUCA SBISA
SJH (from ORE) KARL ALZNER
SSR (from STE) NIKOLAI KULEMIN
VAN CHRIS BUTLER
WVR (from DEL) LAURI KORPIKOSKI
WPG (from ALT) T.J. GALIARDI
ADI (from STL) RYAN JONES
BAL (from KEN) CAL O'REILLY
BAL (from FFS) MAXIM MAYOROV
BAL (from WVR) JOHNNY BOYCHUK
BOS MAX PACIORETTY
CHA MICHAL NEUVIRTH
DEL JACK HILLEN
DEN (from MID) JOHN NEGRIN
EDH MICHAL REPIK
GLP (from SOU) TOM WANDELL
HAM (from NAS) CORY SCHNEIDER
IHS (from SCA) COLTON GILLIES
PAR (from IHS) JEFF DESLAURIERS
PIT (from SAN) VILLE LEINO
PWH RIKU HELENIUS
SAL DARREN HELM
SJH (from ORE) IVAN VISHNEVSKIY
SSR (from STE) ANSSI SALMELA
VAN OSKAR OSALA
WPG (from ALT) JOHN MITCHELL
ADI (from STL) TREVOR LEWIS
BOS MARC-ANDRE GRAGANI
CHA NATHAN GERBE
CHA (from SCA) BRETT FESTERLING
CHA (from WVR) LIAM REDDOX
DEL MIKE BROWN
DEN (from MID) BRENDAN MIKKELSON
EDH TIM KENNEDY
FFS (from KEN) DAVID SCHLEMKO
FFS SPENCER MACHACEK
GLP (from SOU) TAYLOR CHORNEY
HAM (from NAS) MIKE SANTORELLI
PIT (from SAN) LUCA CAPUTI
PWH ALEXANDER SULZER
SAL JAMIE MCGINN
SJH (from ORE) TY WISHART
SSR (from STE) YANNICK WEBER
VAN DARROLL POWE
WPG (from ALT) ADAM PARDY
2008 ADI (from STL) Erik Johnson
BAL (from KEN) Andrew Cogliano
BOS Sam Gagner
CHA David Perron
DEL Martin Hanzal
DEL (from SOU) Alex Goligoski
DEN (from CSC) Derick Brassard
EDH Carey Price
EDH (from WVR) Marc Staal
FFS Bobby Ryan
HAM (from SAC) Patrick Kane
IHS Kyle Turris
PAR (from SCA) Peter Mueller
PIT (from SAN) Bryan Little
PWH Matt Niskanen
SAL (from ALT) Nicklas Backstrom
SJH (from ORE) Milan Lucic
SSR (from STE) Devin Setoguchi
VAN Jonathan Toews
WPG (from SAL) Tobias Enstrom
ADI (from STL) Kyle Okposo
BAL (from KEN) Anton Stralman
BOS Brian Boyle
CHA Jannik Hansen
CHA (from FFS) Benoit Pouliot
DEL (from VAN) Torrey Mitchell
DEN (from CSC) Jonas Hiller
EDH Sergei Kostitsyn
FFS (from ORE) RYAN PARENT
GLP (from SOU) Jack Skille
GLP (from PWH) Ville Koistinen
HAM (from SAC) Kris Versteeg
IHS James Sheppard
PAR (from SCA) Mason Raymond
PIT (from SAN) Brian Lee
SAL LAURI TUKONEN
SJH (from ORE) Shawn Matthias
SSR (from STE) Curtis Glencross
VAN (from WVR) Pekka Rinne
VAN (from DEL) Ondrej Pavelec
WPG (from ALT) T.J. Hensick
ADI (from STL) Tyler Kennedy
BAL (from KEN) Kyle Quincey
BOS Nick Foligno
CHA (from WVR) Jonathan Quick
DEN (from CSC) MATT D'AGOSTINI
EDH Dave Bolland
GLP (from CHA) Steve Downie
GLP (from SOU) Jeremy Williams
HAM (from SAC) Claude Giroux
HAM (from FFS) Matt Hunwick
IHS Jonathan Bernier
PAR (from SCA) Blake Comeau
PIT (from SAN) Kris Russell
PWH Justin Abdelkader
SAL Vladimir Sobotka
SJH (from ORE) Kyle Chipchura
SSR (from STE) Jared Boll
VAN Boris Valabik
VAN (from DEL) David Clarkson
WPG (from ALT) Jiri Tlusty
ADI (from STL) Peter Harrold
BAL (from KEN) Eric Nystrom
BOS ILYA ZUBOV
DEN (from CSC) Corey Crawford
EDH Tuukka Rask
FFS (from SAC) Karri Ramo
FFS Jonathan Ericsson
GLP (from WVR) Patrick Kaleta
IHS Mark Fistric
IHS (from CHA) Petri Kontiola
PAR (from SCA) TEDDY PURCELL
PIT (from SAN) Sami Lepisto
PWH Erik Ersberg
SAL PASS
SJH (from ORE) Marc Methot
SSR (from STE) Brandon Crombeen
VAN David Jones
VAN (from DEL) Andrew Ebbett
VAN (from SOU) Matt Moulson
WPG (from ALT) Daniel Winnik
2007 ADI (from STL) LADISLAV SMID
BAL (from KEN) ANZE KOPITAR
BOS NATHAN PAETSCH
CHA MARC-EDOUARD VLASIC
DEL VALTTERI FILPPULA
DEN (from CSC) EVGENI MALKIN
EDH JACK JOHNSON
FFS PAUL STASTNY
HAM (from SAC) ALEXANDER RADULOV
IHS KRIS LETANG
PAR (from SCA) TRAVIS ZAJAC
PIT (from SAN) DREW STAFFORD
SAL BRAYDON COBURN
SJH (from ORE) WOJTEK WOLSKI
SSR (from STE) JOE PAVELSKI
VAN PHIL KESSEL
VAN JOSH HARDING
WVR GILBERT BRULE
WVR (from PWH) GUILLAUME LATENDRESSE
WPG (from ALT) JORDAN STAAL
BAL (from KEN) DANIEL CARCILLO
BOS MARK GIORDANO
CHA DAVID BACKES
DEL YAN STASTNY
DEN (from CSC) CAM BARKER
EDH LUC BOURDON
EDH DUSTIN BOYD
FFS SHANE O'BRIEN
GLP (from SAN) NIGEL DAWES
HAM (from SAC) CLARKE MACARTHUR
IHS TROY BROUWER
PAR (from SCA) LOUI ERIKSSON
PIT (from SAN) ANDY GREENE
PWH (from ORE) BENOIT POULIOT
SAL JEFF SCHULTZ
SSR (from STE) ALEXANDRE PICARD
VAN PATRICK O'SULLIVAN
VAN (from WVR) ALEXANDER EDLER
WPG (from ALT) ROB SCHREMP
ADI (from STL) SHAWN BELLE
BAL (from KEN) JAROSLAV HALAK
BOS RYAN CALLAHAN
DEL TONY SALMELAINEN
DEN (from CSC) MAREK SCHWARZ
EDH MARC-ANTOINE POULIOT
FFS ANDREJ SEKERA
FFS MICHAEL BLUNDEN
GLP (from CHA) PETR KALUS
HAM (from SAC) NOAH WELCH
IHS NICKLAS GROSSMAN
PAR (from SCA) RYAN POTULNY
PIT (from SAN) MATT LASHOFF
PWH (from WVR) TOM GILBERT
SAL (from VAN) DAVID KREJCI
SJH (from ORE) DAVID MOSS
SJH (from ORE) BRANDON DUBINSKY
SSR (from STE) DAVE STECKEL
VAN (from SAN) LASSE KUKKONEN
WPG (from ALT) DANIEL GIRARDI
ADI (from STL) BRYAN BICKELL
BAL (from KEN) JOAKIM LINDSTROM
BOS KYLE CUMISKEY
CHA RYAN SHANNON
CHA STEFAN RUZICKA
DEL PATRICK THORESEN
DEN (from CSC) KEITH YANDLE
EDH (from SOU) JOHN ODUYA
GLP (from CHA) JARKKO IMMONEN
HAM (from SAC) BILL THOMAS
IHS (from VAN) SEBASTIEN BISAILLON
PAR (from SCA) MIKHAIL GRABOVSKI
PIT (from SAN) JOEL LUNDQVIST
PWH (from WVR) JOSH HENNESSY
PWH ENVER LISIN
PWH JUHA TUOMAS PIHLMAN
SJH (from ORE) MIKE SMITH
SSR (from IHS) KEVIN KLEIN
VAN ALEXANDRE GIROUX
WPG (from ALT) OLE-KRISTIAN TOLLEFSEN
2004 ADI (from STL) PATRICE BERGERON
ADI (from SOU) PAUL MARTIN
CHA (from ROS) NATHAN HORTON
DEL (from MHL) FREDRIK SJOSTROM
DEN (from ILL) JOFFREY LUPUL
FFS MAREK SVATOS
HAM (from SAC) JOHN-MICHAEL LILES
PAR (from SCA) MARC-ANDRE FLEURY
PWH TUOMO RUUTU
PWH (from SAN) NIKOLAI ZHERDEV
SAL (from DEL) MILAN MICHALEK
SAL (from STE) MATTHEW LOMBARDI
SJH (from ORE) RYAN MALONE
VAN MICHAEL RYDER
WVR (from ICE) ERIC STAAL
WVR (from KAN) KARI LEHTONEN
WVR (from CWF) JONI PITKANEN
WVR (from SIG) ALEXANDER SEMIN
WVR (from BRR) DAN HAMHUIS
WVR (from IHS) ANTOINE VERMETTE
ADI (from STL) CHRISTOPHER HIGGINS
ADI (from DEL) TIM GLEASON
BOS (from BRR) BRETT MCLEAN
CHA (from ROS) JOZEF BALEJ
DEL (from SOU) TOM PREISSING
DEN (from ILL) DENIS GREBESHKOV
EDH (from IHS) RYAN KESLER
FFS NIKLAS KRONWALL
GLP (from STE) DMITRY AFANASENKOV
HAM (from SAC) MARC-ANDRE BERGERON
PAR (from SCA) BRAD BOYES
PWH DUSTIN BROWN
PWH (from SIG) JIRI HUDLER
SJH (from ORE) JORDIN TOOTOO
VAN DAN FRITSCHE
WVR (from SAN) ANTON BABCHUK
WVR (from ICE) FEDOR TYUTIN
WVR (from KAN) BRENT BURNS
WVR (from CWF) DEREK ROY
ADI (from STL) BOYD GORDON
ADI (from IHS) SCOTT BARNEY
ADI (from MHL) JOHNATHAN AITKEN
BAL (from CWF) SEAN BERGENHEIM
BOS (from KAN) JASON KING
CHA (from ROS) PAVEL VOROBIEV
DEL MIKAEL HOLMQVIST
DEN (from ILL) DAVID HALE
FFS ANTTI MIETTINEN
GLP (from SAN) MIKE STUART
GLP (from BRR) MIKAEL TELLQVIST
GLP (from SOU) AARON JOHNSON
HAM (from SAC) MARK RYCROFT
IHS (from VAN) DOUG LYNCH
SAL (from ICE) ILYA BRYZGALOV
SAL (from SCA) PASCAL LECLAIRE
SSR (from STE) RASTISLAV STANA
VAN (from ORE) TREVOR DALEY
WPG (from PWH) TRAVIS MOEN
WPG (from SIG) MIKE DANTON
ADI (from STL) KYLE WANVIG
BAL (from CWF) NOAH CLARKE
BOS (from KAN) CODY MCCORMICK
CHA (from ROS) MIKHAIL YAKUBOV
DEL TONY SALMELAINEN
DEN (from ILL) ALEKSANDER SUGLOBOV
EDH (from MHL) TUOMAS PIHLMAN
FFS TIMOFEI SHISHKANOV
GLP (from SOU) MARK POPOVIC
HAM (from SAC) TOMAS ZIZKA
PIT (from SAN) MILAN BARTOVIC
PWH CRAIG ANDERSON
SAL (from ICE) ANDREW HUTCHINSON
SAL (from SCA) PATRICK SHARP
SJH (from ORE) JOSEF BOUMEDIENNE
SSR (from STE) ZDENEK BLATNY
VAN THOMAS POCK
VAN (from BRR) TIM JACKMAN
VAN (from IHS) ANTERO NIITTYMAKI
WPG (from SIG) FRANCIS LESSARD
2003 ADI (from STL) ALEXEI SEMENOV
BAL (from CWF) ALES HEMSKY
BOS (from KAN) PIERRE-MARC BOUCHARD
CHA (from ROS) RICK NASH
DEL (from MAD) RYAN MILLER
EDH (from MHL) JEFF TAFFE
FFS (from SJW) JONATHAN CHEECHOO
HAM (from ORE) HENRIK ZETTERBERG
HAM (from SOU) NIKO KAPANEN
HAM (from STE) RAMZI ABID
IHS (from IDA) SCOTTIE UPSHALL
PAR (from SCA) MIKE KOMISAREK
PWH JASON SPEZZA
PWH (from SAN) STANISLAV CHISTOV
PWH (from SIG) JORDAN LEOPOLD
SAL (from ICE) JAMIE LUNDMARK
SJH (from SAC) JAY BOUWMEESTER
VAN ALEXANDER FROLOV
VAN (from DEL) ALEXANDER SVITOV
ADI (from SAN) STEVE OTT
ADI (from STL) JIM FAHEY
BAL (from CWF) FEDOR FEDOROV
CHA (from ROS) PETER SEJNA
CHA (from SAC) CARLO COLAIACOVO
CHA (from ICE) STEVE EMINGER
EDH (from MHL) JARED AULIN
FFS (from SJW) BRANDON REID
FFS (from MAD) MICHAEL CAMMALLERI
GLP (from IDA) ANDREW RAYCROFT
PAR (from SCA) KONSTANTIN KOLTSOV
PWH ANTON VOLCHENKOV
PWH (from SOU) RON HAINSEY
PWH (from DEL) RADOVAN SOMIK
SJH (from ORE) ALEXEI SMIRNOV
SSR (from KAN) KURT SAUER
SSR (from STE) RYAN BAYDA
VAN MATTIAS WEINHANDL
WPG (from SIG) SEBASTIEN CARON
ADI (from STL) MARTIN SAMUELSSON
ADI (from MHL) MATTHEW STAJAN
ADI (from SCA) BRIAN FINLEY
BAL (from CWF) TOMAS SUROVY
BOS (from KAN) JEFF HEEREMA
CHA (from ROS) BROOKS ORPIK
DEL (from VAN) MICHAEL RUPP
DEL MIROSLAV ZALESAK
DEL (from IDA) ERIC CHOUINARD
EDH (from PWH) SHAONE MORRISONN
FFS (from SJW) KAMIL PIROS
GLP (from SOU) JARRETT STOLL
HAM (from SAC) NICHOLAS DIMITRAKOS
SAL (from ICE) DENNIS SEIDENBERG
SJH (from ORE) GARNET EXELBY
SSR (from STE) MICHAL SIVEK
VAN (from MAD) RICKARD WALLIN
WVR (from SAN) FERNANDO PISANI
WPG (from SIG) JUSTIN MAPLETOFT
ADI (from STL) TOMAS MALEC
ADI (from DEL) MICHAEL LEIGHTON
ADI (from SCA) TOMAS KURKA
BAL (from CWF) JIRI BICEK
BOS (from KAN) DERRICK WALSER
BOS (from STE) STEPHANE VEILLEUX
CHA (from ROS) TRENT HUNTER
DEL (from SAN) MARTIN GRENIER
EDH (from MHL) MIKE ZIGOMANIS
FFS (from SJW) RAY EMERY
FFS (from MAD) KURTIS FOSTER
GLP (from SOU) PAUL GAUSTAD
HAM (from SAC) VESA TOSKALA
PWH KYLE WANVIG
PWH (from IDA) SIMON GAMACHE
SAL (from ICE) JOE CORVO
SJH (from ORE) PASS
VAN DAN SNYDER
WPG (from SIG) ZDNENEK BLATNY
2002 ADI (from KAN) ERIK COLE
BAL (from CWF) MARCEL HOSSA
BOS (from STL) PAVEL BRENDL
CHA (from STE) RADIM VRBATA
CHA (from MAD) RAFFI TORRES
CHA (from DEL) BARRET JACKMAN
EDH (from MHL) ANDY HILBERT
IHS (from IDA) CHRISTIAN BERGLUND
PAR (from SOU) STEPHEN WEISS
PAR (from SCA) JEFF JILLSON
PWH (from BRI) VACLAV NEDOROST
PWH (from SJW) JANI RITA
PWH (from SAC) NIKITA ALEXEEV
PWH NIKLAS HAGMAN
SAL (from ICE) DANY HEATLEY
SAL (from ROS) PAVEL DATSYUK
SJH (from ORE) ILIYA KOVALCHUK
VAN KRISTIAN HUSELIUS
WPG (from SIG) KRYSTOFER KOLANOS
ADI (from KAN) JAROSLAV SVOBODA
BAL (from CWF) DANIEL TJARNQVIST
CHA (from ROS) NICK SCHULTZ
CHA (from DEL) BRIAN POTHIER
CHA (from PWH) BRANKO RADIVOJEVIC
EDH (from IDA) RIKU HAHL
EDH (from MHL) HENRIK TALLINDER
FFS (from STE) TYLER ARNASON
FFS (from SJW) KIRIL SAFRONOV
GLP (from SOU) PASCAL DUPUIS
HAM (from SAC) CHRIS NEIL
IHS (from BRI) NOLAN YONKMAN
PAR (from SCA) BRIAN SUTHERBY
PAR (from MAD) JUSTIN PAPINEAU
SAL (from ICE) IVAN HUML
SJH (from ORE) MARTIN ERAT
VAN BRIAN GIONTA
VAN (from STL) ILJA BRYZGALOV
WPG (from SIG) RADEK MARTINEK
ADI (from STL) ADAM HALL
BAL (from CWF) MATHIEU DARCHE
CHA (from VAN) PASI NURMINEN
CHA (from MAD) MIKAEL SAMUELSSON
DEL BARRETT HEISTEN
EDH (from MHL) JESSE WALLIN
FFS (from SCA) JAN LASAK
FFS (from STE) ANDREW RAYCROFT
FFS (from SJW) SEBASTIEN CHARPENTIER
GLP (from KAN) LUKAS KRAJICEK
GLP (from BRI) JAROSLAV BEDNAR
HAM (from SAC) BRAD LARSEN
SAL (from ROS) RYAN JARDINE
SAL (from SOU) JASON JASPERS
SAL (from ICE) ANDY BERENZWEIG
SAL (from IDA) SEAN AVERY
SJH (from ORE) IVAN CIERNIK
VAN (from PWH) J.F. FORTIN
WPG (from SIG) MIKE RIBEIRO
ADI (from SOU) JORDAN KRESTANOVICH
BAL (from CWF) RICK BERRY
BOS (from KAN) MATT PETTINGER
CHA (from ROS) ALEXEI PONIKAROVSKY
DEL ALES PISA
EDH (from MHL) BRAD TAPPER
FFS (from SCA) SIMON LAJEUNESSE
FFS (from SJW) JEAN-FRANCOIS DAMPHOUSSE
GLP (from BRI) J.P. VIGIER
GLP (from IDA) NORM MILLEY
GLP (from STL) CHRIS BALA
HAM (from SAC) JOHN ERSKINE
PWH KAMIL PIROS
SAL (from ICE) JONAS ANDERSSON
SJH (from ORE) JUSTIN KURTZ
VAN JODY SHELLEY
VAN (from STE) ALES KOTALIK
VAN (from MAD) SHANE ENDICOTT
WPG (from SIG) CRAIG MACDONALD
2001 ADI (from STL) KAREL RACHUNEK
BAL (from CWF) DANIEL SEDIN
BAL (from MAD) KRIS BEECH
BOS (from KAN) OSSI VAANANEN
CHA (from DEL) JUSTIN WILLIAMS
CHA (from ROS) TOMI KALLIO
EDH (from MHL) DENIS SHVIDKI
GLP (from SOU) ROSTISLAV KLESLA
IHS (from IDA) TAYLOR PYATT
PAR (from SCA) MIKE COMRIE
PIT (from BRI) BRAD RICHARDS
SJH (from SIG) MARIAN GABORIK
SSR (from STE) RUSLAN FEDOTENKO
SSR (from PWH) LUBOMIR VISNOVSKY
VAN MILAN KRAFT
WPG (from AAR) MARTIN HAVLAT
ADI (from STL) DAVID AEBISCHER
BAL (from CWF) TOMAS KLOUCEK
BAL (from MAD) MARTY TURCO
BAL (from SAC) VILLE NIEMINEN
BOS (from KAN) SAMUEL PAHLSSON
BOS (from BRI) DAVID VYBORNY
BOS (from SIG) SHAWN HORCOFF
CHA (from ROS) STEPHANE ROBIDAS
EDH (from MHL) DANIEL TKACZUK
GLP (from SOU) SCOTT HARTNELL
PAR (from SCA) MIIKKA KIPRUSOFF
PWH (from CHI) BRYAN ALLEN
PWH MAXIME OUELLET
SJH (from AAR) DENIS ARKHIPOV
SSR (from STE) STEVEN REINPRECHT
VAN JURAJ KOLNIK
VAN (from DEL) BRANISLAV MEZEI
VAN (from RIC) ANDREI MARKOV
ADI (from STL) LADISLAV BENYSEK
BAL (from CWF) BRENT JOHNSON
BAL (from KAN) MIKE VAN RYN
CHA (from BRI) DENIS HAMEL
CHA (from DEL) ERIC BELANGER
CHA (from SAC) RON PETROVICKY
CHA (from RIC) RICK BERRY
CHA (from ROS) JARKKO RUUTU
GLP (from SOU) KRISTIAN KUDROC
IHS (from MHL) BRYCE SALVADOR
PAR (from SCA) MIKE MOTTAU
PAR (from IDA) DMITRY AFANASENKOV
PWH CHRIS NIELSEN
SJH (from AAR) MARIAN CISAR
SSR (from STE) PIERRE DAGENAIS
VAN MATHIEU GARON
VAN (from MAD) DANIEL CORSO
WPG (from SIG) HERBERT VASILJEVS
ADI (from STL) JAKUB CUTTA
BAL (from CWF) PETR SVOBODA
BOS (from KAN) PETR TENKRAT
CHA (from MAD) CHRIS CLARK
CHA (from BRI) BRENT SOPEL
CHA (from DEL) STEVE BEGIN
CHA (from CHI) MAXIM KUZNETSOV
CHA (from ROS) SERGE PAYER
EDH (from MHL) TOBY PETERSEN
GLP (from SOU) NICK BOYNTON
PAR (from SCA) JEFF FARKAS
PWH (from SAC) TRENT WHITFIELD
PWH PAVEL SKRBEK
SJH (from AAR) MICHEL RIESEN
SSR (from STE) SHANE HNIDY
VAN JASON CHIMERA
VAN (from IDA) JASON WILLIAMS
WPG (from SIG) JOSEF MELICHAR